Hotel położony jest w samym centrum Doliny Radości co daje nieograniczone możliwości spędzania czasu wśród zieleni, szumu strumieni i śpiewu ptaków. W niedalekim sąsiedztwie zapraszamy do odwiedzin Oliwskiego ZOO oraz kilku malowniczo położonych punktów widokowych z których będą mogli Państwo rozkoszować się pięknym widokiem na panoramę miasta. Unikalne położenie sprawia, że rozrywkowy Sopot i centrum Starego Miasta Gdańsk są na wyciągnięcie ręki. 

Park Oliwski

2 km

Park Oliwski liczy 11,3 ha powierzchni i wraz z Katedrą Oliwską stanowi zespół zabytkowy znany w skali krajowej, jak i międzynarodowej. Istniejące od XII wieku dawne założenie przestrzenne o charakterze dworsko-opackim przekształcono w XX wieku w park miejski.

Park Oliwski

2 km
Czytaj więcej

Diabelski Młyn

3 km

Ogromny diabelski młyn umożliwia mieszkańcom i gościom spoza regionu nowe, połączone z dreszczykiem emocji doświadczenie uroków Gdańska, spojrzenie na Starówkę, gdański bursztynowy stadion, stocznię z zabytkowymi już żurawiami, wzgórza morenowe, a nawet odległy Hel z perspektywy wysokości  Wysokość koła to 50 m n.p.m. Koło widokowe powoli staje się wizytówką Gdańska identyfikowaną tak samo silnie jak np. "London Eye" z Londynem. Atrakcja wyposażona jest w 36 ośmioosobowych klimatyzowanych i ogrzewanych gondoli, w tym jedną gondolę VIP.

Diabelski Młyn

3 km
Czytaj więcej

Zoo

200 m

Gdański Ogród Zoologiczny został założony w 1954 roku i zajmuje powierzchnię 125 ha. Położony jest w sercu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w Dolinie Leśnego Młyna. W oliwskim ZOO żyje ponad 1000 zwierząt reprezentujących blisko 200 gatunków pochodzących ze wszystkich kontynentów, ssaki, gady, płazy i ptaki. Gdański ogród jako jedyny w Polsce ma zaszczyt być domem dla orangutanów oraz najliczniejszej rodziny pingwinów tońców. 

Zoo

200 m
Czytaj więcej

Trasy rowerowe i rolkarskie

100 m. od Hotelu

Bardzo rozwinięta infrastruktura tras rowerowych to idealne miejsce dla osób kochających aktywność fizyczną. Dróżki nad samym morzem prowadzą z Gdańska do samej Gdyni, w głębi miasta dojechać można nimi także zupełnie wszędzie. Trójmiasto ma w swojej ofercie także sporo miejsc dla wielbicieli rolek. Trasy są bardzo urozmaicone. Pełno tu dużych przestrzeni, skateparków i placów. Obok popularnych tras znajdziemy też często warte uwagi budynki i pomniki. Możemy więc łatwo połączyć jazdę ze zwiedzaniem. To świetny sposób na poznanie tych miejsc.

Trasy rowerowe i rolkarskie

100 m. od Hotelu
Czytaj więcej

Plaża Jelitkowo

4 km

Miejsce, które za dnia jest spokojne i jest wspaniałym wyborem na wypoczynek, po zmroku staje się głośne i gwarne. Można tu odpocząć relaksując się w promieniach słonecznych, ale także spróbować swoich sił w sportach wodnych.

Położenie plaży jest fantastyczne ze względu na sąsiedztwo Parku Jelitkowskiego. Centralnym jego punktem jest Skwerek na którym tłumnie gromadzą się turyści z całej Polski. Najlepszą rekomendacją dla Plaży Jelitkowo jest krajowe wyróżnienie w Programie Błękitna Flaga uzyskane w 2010 roku.

Plaża Jelitkowo

4 km
Czytaj więcej

Molo w Sopocie

7 km

Wizytówka Sopotu, najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Ma około pół kilometra długości – część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. 

Część lądowa obejmuje Skwer Kuracyjny wraz z zabytkową latarnią morską, arkadami oraz muszlą koncertową. 

Molo w Sopocie

7 km
Czytaj więcej

BESTSELLER

Zachęcamy Państwa odwiedzenia Oliwskiego Zoo, które znajduje sie tuż przy Hotelu.

Zarezerwuj pobyt

Gwarancja najlepszej oferty
Przyjazd
Wyjazd
Sprawdź termin
  Oliwska Dolina
 
  / 

Oliwska Dolina

Bytowska 4
80-328 Gdańsk

+ 48 58 717 85 00
+ 48 58 717 85 01
 rezerwacja@oliwskadolina.pl

© 2023
Oliwska Dolina
wynajem pokoi i apartamentów